  • Bussmann F09A 250V 3A Mil Fuse (B)
Image 1
Click to enlarge
Pin It
Call for pricing.
0 Stars
Class: F09
Series: F09A
Part Number: F09A 043B
Mfg Catalog Number: F09A250V3A
Mil Spec: MIL-PRF-15160/9
VAC: 250V
Amps: 3 amp
Fast Acting
SKU:
F09A 043B
Condition:
Weight:
Availability:
Shipping:
Minimum Purchase:
unit(s)
Maximum Purchase:
unit(s)
Gift Wrapping:
Quantity:
Buy in bulk and save
Other Details
Class:
F09
Series:
F09A
Part Number:
F09A 043B
Mfg Cat No:
F09A250V3A
Mil Spec:
MIL-PRF-15160/9
VAC:
250V
Amps:
3 amp
Reference:
DataSheet
Related Products
  • Bussmann F09A 250V 10A Mil Fuse (B)
  • Bussmann F09A 250V 3AS Mil Fuse (B)
  • Bussmann F09A 250V 5AS Mil Fuse (B)
  • Bussmann F09A 250V 7AS Mil Fuse (B)
  • Bussmann F09A 250V 8AS Mil Fuse (B)